Oferujemy szeroką gamę usług

Dbamy o bezpieczeństwo

Utrzymujemy jakość klasy biznes

Zapewniamy pewność i spokój

Wspieramy powodzenie i sukces

Dajemy gwarancję satysfakcji

O firmie

O firmie smallservers.pl

Krótka historia firmy smallservers.pl

Centrum usług informatycznych smallservers.pl to firma, która w obecnej formie prawnej istnieje na polskim rynku nieprzerwanie od 2005 roku. Wieloletnie doświadczenie naszego zespołu sięgające czasów początków internetu w Polsce pozwala nam na zaoferowanie Państwu świadczenia naszych usług według najwyższych światowych standardów. Ciągłe poszukiwanie nowych form, ustawiczny rozwój, śledzenie najnowszych trendów i norm pozwala nam zaproponować Państwu rozwiązania nowoczesne, funkcjonalne i zgodne z najnowszymi standardami internetowymi.

Dlaczego warto nam zaufać?

Stosujemy indywidualne, profesjonalne podejście do Klienta i jego potrzeb.
Posiadamy wiedzę, umiejętności i doświadczenie pozwalające zmierzyć się z najbardziej wymagającymi projektami. Oferujemy Państwu nasze usługi w dobrych cenach. Chociaż być może znajdą Państwo inne niewiele tańsze oferty - proszę pamiętać, że najniższa cena nie zawsze idzie w parze z dobrą jakością.
My oferujemy Państwu dobrą cenę za najwyższą jakość.

Hosting, poczta, domeny

W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę profesjonalnych kont poczty elektronicznej e-mail oraz kont www z dostępem do bazy danych MySQL/PostgreSQL.
Tworząc naszą ofertę straraliśmy się uzyskać korzystną cenę końcową przy zachowaniu najwyższej jakości świadczonych przez nas usług.
Nasze serwery znajdują się w jednej z najlepszych europejskich serwerowni. Wybierając naszą ofertę zapewniają sobie Państwo profesjonalne usługi najbardziej doświadczonych administratorów i największych usługodawców w dziedzinie hostingu.
Supernowoczesne, wielokrotnie zabezpieczone "farmy serwerowe", zapewniają stabilną i wydajną pracę serwerów nawet w godzinach szczytu użytkowania. Wysoką niezawodność zawdzięcza się wykorzystaniu markowego sprzętu z niezawodnymi systemami RAID, profesjonalizmowi certyfikowanych centrów serwerowych oraz przyłożeniu dużej wagi do spraw szeroko pojętego bezpieczeństwa IT. Centra serwerowe (centra danych) są jednym z najwydajniejszych i bezpiecznych miejsc na Państwa dane.
Bezawaryjność systemów zagwarantowana jest między innymi poprzez: kilkakrotnie redundowane serwery, przyłączenie do międzynarodowych sieci światłowodowych, oraz wysokie standardy zabezpieczeń. Wszystko to powoduje niemal 100% osiągalność przez całą dobę.
Centrum serwerowe, w którym znajdują się nasze serwery to:
- platforma webhostingowa mogąca pomieścić miliony domen,
- połączenie z Internetem poprzez łącza o przepustowości 72 GBit,
- przyłączenie do największych Punktów Wymiany Ruchu,
- użytkowanie sprzętu i systemów renomowanych producentów,
- awaryjne systemy zasilania (bateryjne i agregaty spalinowe),
- klimatyzacja i specjalne systemy gaśnicze,
- wysoki poziom bezpieczeństwa i funkcjonowania,

Linux i sieci komputerowe - instalacja, administracja - oustourcing IT

W ramach naszej działalności wyspecjalizowaliśmy się w świadczeniu usług związanych z darmowym systemem operacyjnym Linux oraz internetem. Proponujemy Państwu instalacje i administrowanie (również zdalne) systemami z rodziny Linux.
Oferujemy najwyższej klasy usługi informatyczne związane z instalacją, administracją i utrzymaniem własnych serwerów firmowych, zarządzanych przez darmowy system operacyjny typu Linux. Z myślą o Państwa wygodzie, nasza propozycja oparta jest o serwis typu "DOOR-TO-DOOR" i realizowana za pośrednictwem najlepszych firm kurierskich działających w Polsce. Dzięki temu nasza oferta skierowana jest do klientów z terenu całego kraju. Komputery w pełni skonfigurowane w naszej firmie, po dotarciu do Państwa są gotowe do natychmiastowego podłączenia do sieci i działania, zgodnie z wybranymi przez Państwa usługami i ustawieniami.
Dla sieci komputerowych (firmowych, osiedlowych, amatorskich, domowych itp.) oferujemy przygotowanie, instalację i konfigurację pełnego serwera sieciowego z usługami typu: serwer www, poczty, ftp, ssh, dhcpd, telnet, baza danych MySQL, podział łącza, NAT, firewall, itp. Serwis "DOOR-TO-DOOR", serwer po instalacji i konfiguracji jest gotowy do podłączenia i pracy w sieci lokalnej i internecie. Dla osób planujących założenie sieci osiedlowej służymy pomocą techniczną w sprawie doboru sprzętu i oprogramowania.
Zajmujemy się profesjonalną instalacją systemu Linux dla komputerów typu desktop, wdrożeniami darmowego oprogramowania typu OpenSource i GNU/GPL do użytku biurowego i domowego. Podobnie jak w przypadku serwerów, dla Państwa wygody proponujemy serwis typu "DOOR-TO-DOOR". Komputery po instalacji i konfiguracji są od razu gotowe do podłączenia do internetu.
Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy związanej z projektami internetowymi sprawiło, że możemy zaproponować Państwu usługi outsourcingu w dziedzinie IT (netsourcingu), a zwłasza promocji, obsługi internetowej i multimedialnej firm oraz instytucji.
Proponujemy również profesjonalną zdalną administrację serwerami firmowymi oraz sieciami komputerowymi. W ramach usług zdalnych, w ramach możliwości technicznych, oferujemy również zdalne instalacje/aktualizacje oprogramowania. W ramach usług zdalnych mogą znaleźć się między innymi: stały nadzór techniczny nad serwerem (z maksymalnym czasem reakcji 48 godzin), zarządzanie i konfiguracja zdalna serwerów (dodawanie/usuwanie użytkowników, zmiana parametrów, kompilacje i rekompilacje jądra systemu, nadzór nad podziałem łącza, dodawanie/usuwanie usług uruchomionych na serwerze itp.) W przypadku awarii i braku możliwości usunięcia awarii metodą zdalną proponujemy serwis "DOOR-TO-DOOR", a w razie poważniejszych awarii (np. sprzętu, lub wymagających dłuższej naprawy) oferujemy na czas naprawy - serwer zastępczy.

Kreacje elektroniczne - strony www, multimedia, prezentacje

Zajmujemy się tworzeniem stron www, portali i sklepów internetowych, wizytówek internetowych oraz multimedialnych.
Rozwijamy oprogramowanie typu open-source pod kątem potrzeb Naszych Klientów oraz świadczonych przez nas usług. Dostosowaliśmy do potrzeb Naszych Klientów wiele dobrych darmowych programów na licencji open-source, dodając do nich naszą wiedzę i zwiększając ich niezawodność i bezpieczeństwo a Zleceniodawcom oferując wsparcie techniczne na cały okres użytkowania tworzonego bądź modyfikowanego przez nas oprogramowania.
Proponujemy Państwu tworzenie stron www, począwszy od prostych stron-wizytówek do profesjonalnych portali firmowych opartych na systemach zarządzania treścią (ang. CMS - Content Management System) opartych na bazie danych MySQL i sklepów internetowych. Strony wykonywane są według najnowszych i najlepszych światowych technologii, zapewniających czytelność we wszystkich przeglądarkach i systemach. W ramach tworzenia stron oferujemy wdrożenia praktycznie wszystkich dostępnych dodatków typu: galerie, fora dyskusyjne, tablice ogłoszeń, sklepy internetowe, faq, systemy publikowania treści z możliwością komentowania i oceniania.

Pozostałe usługi

Świadczymy również usługi związane z przygotowaniem materiałów do druku (skład komputerowy), modernizacje i konserwacje sprzętu komputerowego oraz tzw. "e-Ratownictwo" - odzyskiwanie danych z dysków uszkodzonych przez wirusy komputerowe.

Zapraszamy!

Wybór naszej firmy to prawdziwy zysk. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty. W razie pytań, uwag, sugestii - pozostajemy do Państwa dyspozycji. Szczegółowo odpowiemy na pytania i przygotujemy ofertę spełniającą Państwa wymagania.